tel.: 22 614 53 21, e-mail

 

O firmie Pelcowizna

W 1992 roku rozpoczął działalność Dom Handlowy przy ulicy Bazyliańskiej 1 w Warszawie, pierwszy z sieci sklepów, które od 1999 roku nosiły nazwę Przedsiębiorstwo Handlowe Pelcowizna.

Od 1 czerwca 2009 roku firma przekształciła się przyjmując nazwę "PELCOWIZNA" Wiesław Giler Spółka Jawna. Generalną zasadą i hasłem reklamowym Pelcowizny jest zdanie:

"Kupuj polskie towary w polskich sklepach".

Zgodnie z tym hasłem w sklepach sprzedawane są głównie produkty krajowe.

Ponad dwadzieścia pięć lat istnienia Przedsiębiorstwa to 8 nowoczesnych Supersamów.
Sześć w Warszawie: ul. Bazyliańska 1, Ząbkowska 52, Łojewska 11, Radzymińska 50, Kondratowicza 27, ul. Chodecka 4
i dwa na Warmii i Mazurach; w Reszlu - ul. Rynek 2 oraz w Kętrzynie - ul. Sikorskiego 45a.

Firma prowadziła do lutego 2015 r. także nowoczesny obiekt hotelowy Hotel-Park "UBLIK" na mazurach w miejscowości Ublik 30 koło Orzysza, prowadzi również "Restaurację Rycerską" w Reszlu przy ulicy Rynek 7.

Spiritus Movens całego przedsięwzięcia był Pan Wiesław Giler, który umiejętnie połączył swoją działalność przedsiębiorcy z pasją zagorzałego kibica piłki nożnej. Przykładem tego jest fakt, że w każdej placówce Pelcowizny można było nabyć tygodnik "Nasza Legia" - który firma "PELCOWIZNA" wydawała przez wiele lat i gadżety klubu.

Pelcowizna jest bardzo prężnym przedsiębiorstwem. Dzięki temu, poza działalnością handlową znajduje środki na wspieranie instytucji i osób, które takiej pomocy oczekują, Wśród nich znajdują się m.in. Klub Seniora "Relaks", Szkoła Podstawowa nr 275, Przedszkole przy ulicy Hieronima, placówki "Monaru", Domy Dziecka oraz hospicjum przy ulicy Tykocińskiej w Warszawie.

Nie jest to tylko pomoc finansowa. Imprezy organizowane i sponsorowane spotykają się z ogromną sympatią. Przez wiele lat firma PELCOWIZNA patronowała Bródnowskiej Szkółce Piłkarskiej.